Věštec Vlastík Plamínek: Kdyby rok 2024 byl jídlem, byl by omeletou se špenátem

11. leden 2024

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme se telefonicky spojili s věštcem a milovníkem bubínků Vlastíkem Plamínkem. Zjišťovali jsme, jak vnímá Vlastík nadcházející rok 2024, jaké každodenní rituálky mu zpříjemňují život, nebo kterou rasou psa bych chtěl být.

Telefonát Vlastíkovi byl letos trochu oříšek, protože na původní smluvený termín asi Vlastík zapomněl a nepodařilo se nám mu dovolat. Ale napodruhé už to klaplo, a proto jsme ho mohli proklepnout i s dotazy na jeho oblíbené písmeno a oblíbený zákusek. Vlastík taky prozradil, že kdyby letošní rok byl jídlem, tak by byl omeletou se špenátem, ale případně by mohl být i krupicovou kaší nebo plněným bramborákem.

Do hudebního okénka Aleš vybral písničku z roku 1982 Da da da od kapely Die Neue Deutsche Welle. „Kravina repetitivní, ale krásná zároveň, shrnul píseň Aleš. „Lepší než drátem do oka,“ doplnila Ivana.

Jakou radu pro duchovní růst bychom si letos měli vzít k srdci a jak na to, aby nám nenaklíčily uskladněné brambory? Poslechněte si celou Bramboru s vejcem a tohle všechno se dozvíte.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.