Vidíme se hůř, než nás vidí ostatní. O plných křivkách se stylistkou Danielou Pilnou

20. říjen 2020

„Základ je nemluvit o sobě nehezky. Protože my sami na sobě vidíme mnohem víc negativ než ostatní. Osobně se soustředím na klady, které chci druhým ukázat. A ten zbytek už nějak dopadne,“ směje se módní fotografka a stylistka Daniela Pilná. Pro Šatníky na Radiu Wave připravila výběr nadčasového oblečení, ve kterém se cítí dobře.

Daniela mě vede do odlehlého koutu velkého ateliéru, ve kterém před chvílí dofotila módní editorial do dámského magazínu. Na kovovém štendru tu čeká připravený výběr základů jejího osobního šatníku a módního stylu. Poslechněte si, jaké oblečení podle Daniely sluší plným křivkám.

„Když mi bylo patnáct, mít velký zadek byl velký problém, tehdy za to člověk opravdu dostával bídu. Teď už je to naštěstí jinak,“ směje se Daniela. „Jsem moc ráda, že už se nemusím stresovat s něčím, co je mi naprosto přirozené. Situace se začíná měnit, čím dál tím víc lidí akceptuje reálné tvary těla,“ dodává.

Postupně mi ukazuje vlastní výběr módy pro plné křivky, který je nadčasový, pohodlný a praktický. „Já osobně jsem spíš decentnější, ale někdo si to rád užije odhalenější a barevnější. Vždy záleží na tom, jaké má klientka plány, co dělá a jak se chce prezentovat,“ vysvětluje Daniela.

Poslechněte si, jaká zkušenost Danielu Pilnou posunula k tomu, že si své křivky začala užívat, a jaké jsou podle ní dobré základní kousky šatníku pro plné tvary těla.

Spustit audio