Výletní tip Martiny Bulánkové: Rozhledna Varhošť v Českém středohoří nabízí kouzelné výhledy

17. únor 2023
Tip

Cestovatelka z webu Akční rodiče Martina Bulánková má pro vás další výletní doporučení. Tentokrát se můžete vypravit na kopec Varhošť v Českém středohoří. Vrchol, který patří mezi dominanty této lokality, nabízí výhledy na celou oblast a blízký tok řeky Labe. A to zejména díky dvanáct metrů vysoké rozhledně, která zde stojí od 70. let minulého století. Veřejnosti je celoročně volně přístupná.

Na vrcholu kromě rozhledny najdete několik stolů, kde si můžete dát občerstvení. V sedle pod vrcholem se nachází altán, který vás přiláká k odpočinku. Rodiče malých dětí určitě ocení i přilehlé parkoviště, ze kterého je výstup jen velmi krátký a nenáročný. Zaparkovat ovšem můžete i v přilehlé vesnici Kunratice a výlet si tak o dva kilometry prodloužit.

Jaká doporučení pro výlet v zimních měsících má s lokalitou Varhošť připravena cestovatelka Martina Bulánková z webu Akční rodiče? Poslechněte si celý únorový tip.

Kdo se rozhodne na rozhlednu na Varhošti vystoupat, musí počítat s tím, že se nahoře trochu pohoupá
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.