Začínají Svatebky. Poslouchejte příběhy zašité ve svatebních šatech

Ve středu 4. září startují na Radiu Wave Svatebky, časosběrná podcastová série Veroniky Ruppert
Ve středu 4. září startují na Radiu Wave Svatebky, časosběrná podcastová série Veroniky Ruppert

Ve středu 4. září startují na Radiu Wave Svatebky, časosběrná podcastová série Veroniky Ruppert. V osmi epizodách sleduje pět dívek, které se připravují na svou první svatbu. Od prosince loňského roku zaznamenávala redaktorka a moderátorka Radia Wave Veronika Ruppert, jak dnes mladé české nevěsty přemýšlí o svých svatebních šatech a co je formuje.

Časosběrná série Svatebky přibližuje příběhy pěti nevěst a jejich svatebních šatů. Autorka pořadu Modeschau Veronika Ruppert při pravidelných setkáních zjišťovala, co jsou svým svatebkám nevěsty schopné obětovat, jak se v nich odrážejí jejich sny, přístupnost k nárokům okolí nebo tradice a aktuální trendy. Nejmladší hrdince je 21, nejstarší 29, tři jsou z Prahy, jedna z Brna a jedna z Havířova. „Nevěsty s mikrofonem provázím od oblékání a přípravy přes chvíle, kdy šaty slouží svému svatebnímu účelu, až po jejich odložení,“ přibližuje autorka.

Svatebky společně s doprovodným obsahem rozhovorů, anket a reportáží najdete od 4. září každý týden na webu wave.cz/svatebky, zatím se podívejte třeba na profily jednotlivých nevěst. Svatebky najdete také na Instagramu. K odběru podcastu se můžete záhy přihlásit na wave.cz/podcasty.