Anglicky zase jinak

11. květen 2009

Sugestopedie, vícesmyslové vnímání, prožitky i drama. I takové jsou cesty, kterými se dnes děti a dospělí v Česku a v celém světě pokoušejí naučit cizím jazykům.

Při seznamování s alternativními metodami výuky se seznámíme s Barborou Dočkalovou, která je spoluautorkou divadelní hry, již nacvičuje s druháky ZŠ v pražském Břevnově.

Jak souvisí srst vašeho psa s anglickým čtvrtkem? Petr Vladyka vede na FF UK v Praze semináře na téma "Moderní, zážitkové a alternativní přístupy ve výuce". Nejenže vysvětlí některé principy zážitkového vnímání, podělí se o pár mnemotechnickýh zlepšováků, které používá se svými studenty.

A nakonec sugestopedie s psychoterapeutem Liborem Činkou. Vychází z Komenského a říká, že by to měli zkusit i tradiční čeští učitelé jazyků. Jaké jsou podle něj výhody a nevýhody psychowalkmanu nebo učení se v hypnóze?

autor: Jan Čáp
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.