Bourání s Rostislavem Koryčánkem

1. červen 2010

Po delší době jsem si do studia opět pozval ne-architekta, ředitele Domu umění města Brna, Rostislava Koryčánka. Promluvili jsme si o jeho zájmu o současnou architekturu. O vytváření časopisu Era21. O studijním pobytu v Berlíně. O rozhodnutí se přihlásit do konkurzu na ředitele Domu umění. O rekonstrukci Domu umění. O tom, co práce ředitele obnáší a jak sám zpětně hodnotí své tři roky v této roli. A jako vždy o plánech a ambicích do budoucna.

Rostislav Koryčánek (1972)
je absolventem dějin umění a sociologie na Masarykově univerzitě v Brně. Jeho doktorská práce Česká architektura v německém Brně vyšla knižně. V letech 2002 až 2005 byl šéfredaktorem brněnského architektonického časopisu Era 21. Je známým organizátorem a moderátorem seminářů a diskusí o architektuře. Od roku 2007 působí v roli ředitele Domu umění města Brna.

Odkaz:
www.dum-umeni.cz

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.