Bude rok 2025 skibidi? Ze všeho si uděláme meme, tvrdí Slejvák
Do dnešního Slejváku zavítal dramaturg pořadu a Július Satinský Radia Wave – Martin Honc. S Vilmou a Mírou dali hlavy dohromady a vytvořili popkulturní predikce na rok 2025. Nejprve ale zavzpomínali na své první setkání se „skibidi vlasy“ Vilmou u pohovoru a s „rizzlerem“ Mírou na chodbách rozhlasu.
Tvůrčí trio se poté přesunulo k revizi trendů na sítích, v módě, hudbě i filmech. Podle Míry se na Slovensku (kromě nově provdané Charli XCX v BRATislavě) objeví nová Dua Lipa – Adéla. Jemný generický pop podle Vilmy bude i nadále na prvních příčkách světových žebříčků. Martin směle oznámil, že jej doplní tóny baskytary.
Kousek času zbyl i na rubriku ikona týdne. Martin připomněl tvorbu nedávno zesnulého amerického filmového režiséra Davida Lynche a oblíbený film Modrý samet. Míra vyjádřil obdiv k dabérovi a našemu exhostovi Richardu Wágnerovi, který nedávno dokončil náročné namlouvání české počítačové hry Kingdom Come Deliverance II.
Vilma doplnila třetí mužskou ikonu (kdo by to byl řekl) Jamese Maye, britského moderátora pořadů o automobilech, kterým ale nepříliš rozumí. To nevadí, protože May dělá i průvodčího po Japonsku.
Stane se z Kovyho český Ricky Gervais? Vydá Lucie Bílá letní album s názvem Vánek? A co si doopravdy myslíme o skinny džínách? Dejte si horkou popkulturní sprchu se Slejvákem a dramaturgem Martinem a sledujte podcast na Instagramu!
Související
-
Hra na oliheň se zasloužila o destigmatizaci k-popu, tvrdí influencer David Pham
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je popkultura Jižní Koreje takovým fenoménem po celém světě? V aktuálním dílu Slejváku odpovídá influencer David Pham.
-
Sledování Zrádců mě zpětně propleskalo, musela jsem si odpustit, říká finalistka soutěže Sarah
Necelých 24 hodin od televizního finále detektivní hry o život se ve studiu sešli fanoušci pořadu a zároveň moderátoři Slejváku spolu s finalistkou Zrádců Sarah Horákovou.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.