Bydlet ve svém je přežitek, tvrdí Buchty. Cool je nomádství v cizích garsonkách

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ivana, Zuzana a žití zadax

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly bývalého marketingového stratéga Adama Hrubého, který je nyní nomádem a hostem v cizích bytech. 

Přehodnotil totiž pravidla tržní ekonomiky a je přesvědčen, že se dá žít v nevyužitých kanclech, koupelnách, prostě všude, kam se dá zasunout karimatka. Takto bivakoval nejen v Brně a v Praze, ale i v exotických destinacích, jako je například Hongkong. 

To ovšem není jediná Adamova zvláštnost. Aby mohl žít ze dne na den a mít život v batohu, musel se jako nutkavý hromadič věcí zbavit obrovského množství předmětů. A to udělal ještě dříve, než k tomu začala nabádat Marie Kondo. I ze zbavování věcí ovšem byl schopen udělat umělecký akt spojený s vernisáží. Diváci výstavy vzniklé z veteše se v exponátech mohli i válet. Veteš nyní zaarchivoval u kamarádky, která koncept bydlení uznává a díky tomu má k dispozici skladové prostory. Došlo ovšem i na témata studu a hanby a na slovo divergentní, které moderátorky Buchet neznaly.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste se rozhodli stát se digitálním nomádem, ale vydrželo vám to přesně den, než se vám začalo stýskat po kočce, švédské matraci a koprovce od manželky? Pusťte si do uší a duše aktuální díl Buchet a budete závidět těm, kteří vzali nomádství od podlahy.