Co si myslí budoucí architekt o ideálním domečku? Měla by to být chýše obklopená mořem a makovicemi
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly jogína, pekaře a doktora města aka budoucího architekta Filipa Janíka. Všichni tři probírali nejen obsah jeho plátěnky, ale i to, co znamená, když někdo něco drží jako prase kost.
Filip na začátku švitořil o tom, jak miluje dědinu, ze které pochází a která navíc nese krásný název Laskár. Pak se ho ženy ptaly jakožto budoucího architekta na to, jaký by si představoval svůj budoucí domek. Filip měl připravenou odpověď: „Chtěl by chýši u oceánu a kolem něj makovice.“ V chýši by byla jen matrace, protože Filip rád felí u země.
Dalším tématem byla výzdoba interiérů. Filip doporučuje mix stylů, absenci měděných klik, kožené koberce a věci, na kterých je jeho pach.
Pak se probralo ještě kouření cigaret v okně, Zuzanin zážitek s mistrem jiu-jitsu, vlastnoručně vyráběný nábytek a boty, jógová pozice lotosový květ a pak se mohlo jít pomalu domů.
Chcete si popřemítat o tom, že byste si vyrobili třeba vlastní papír nebo zemljanku? Pusťte si do uší a duše Buchty a možná se vám to zadaří.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.