Čelisti: Za okny duchařské historky, Jurský svět a Jiří Lábus

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy z filmu Jurský svět: Zánik říše

Do sbírky osobností, které procházely za sklem právě, když jsme vysílali, přibyl aktuálně Jiří Lábus. Zařadil se tak do elitní společnosti guru rétoriky čtvera ročních období Jana Přeučila a muže v maskáčových kalhotách, který v tramvaji vyhrožoval Matěji Stropnickému fyzickou likvidací.

Poté co nám mistr požehnal svým úsměvem a zamáváním, jsme se pustili do dvou vydatných soust. To první je lehce efemérní, duchařský horor Ghost Stories, který si dost invenčně pohrává s tradičními žánrovými figurami a míchá britský sarkasmus a intenzivní napětí známé třeba z filmů Jamese Wana. Sympatický, skromný projekt poráží většinu konkurence schopností děsit i bavit.

O podobný koktejl emocí usiluje i pátý díl jurské ságy s podtitulem Zánik říše. V pomyslném top 5 ho řadíme na krásné páté místo, protože mírou prostoduchosti se vyrovná neslavné trojce Jurského parku Joe Johnstona, ale navrch přidává hotovou kremaci obřího rozpočtu a nemalých aspirací. Ukrutný scenáristický zmatek nezachrání ani pompézní katastrofická režie. Film určený k okamžitému vymření!

Příště letíme do Mexika pro denní dávku bílého prášku. Bude to řádné Sicario!