Cestování vesmírem, šťavnaté remixy i hlasy předků? To zvládne jen hudba z Grundfunku!

7. prosinec 2023

Ať už jde o problematiku vesmírných těles nebo vozítek pohybujících se po povrchu planet, na vše se dostalo ve vysílání letošního prvního prosincového Grundfunku. Do zmíněných vesmírných končin jsme se vydali díky pravidelné rubrice Groove Window, která představila projekt muzikanta a producenta Billyho Sherwooda nazvaný The Fusion Syndicate.

Vysílání jsme otevřeli klasikou od Jamiroquai –⁠ skladbou Little L, kterou do svého Reblend Disco mixu předělal Dave Lee. 

Nevyšla mu jen tato předělávka, ale také kompilace jeho producentské a remixové práce v roce 2023. Co má majitel Z Records –⁠ Dave Lee letos za sebou, můžete zkusit tady:

Oslavy dvaceti let na scéně pokračují u Kraak & Smaak, kteří po výběrovce Twenty vydané před půl rokem, přicházejí s pokračováním Twenty –⁠ The Remixes, kdy nechali spřízněné duše zpracovat svou hudbu do mnohdy zcela jiné podoby, než jakou originálně vytvořili sami.

Tortured Soul mají od loňska, kdy jim vyšla zatím poslední studiová deska Take the Day Off, venku první novinku, kterou je skladba Runnin' Back to You.

Pravidelná rubrika Groove Window představila projekt The Fusion Syndicate producenta Billyho Sherwooda, kterému v září a listopadu postupně vyšly dvě nové desky –⁠ A Speedway On Saturn's Rings a Beautiful Horizon. Vzhůru tedy ke hvězdám!

Britské uskupení The Brit Funk Association vzniklo před více jak šesti lety z muzikantů, kteří působí nebo působili v kapelách Beggar & Co, Light Of The World nebo Hi Tension. Věnují se jak vlastní tvorbě, tak i předělávkám skladeb umělců, na jejichž tvorbu navazují a tentokrát se po třech letech vrací s již třetí studiovou deskou Ancestral Voices.

Hnutí Jazz Is Dead uzavírá druhou dvouletku albem JID020 plném remixů skladeb z alb JID012 až JID018. A s čím se vytasí v následujících dvou letech? Na to si ještě musíme počkat. 

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.