Chůze po vzpomínkách. Zvuková zahrada rozkvetla s producentem BoLs/sLoB v nové Fonosession

23. říjen 2023

Fonotéka Českého rozhlasu rozkvetla za zvuků neo-romantických melodií a nekompromisního klubového sound designu. Jako čtvrtý vystupující se v novém formátu živých vystoupení Radia Wave představil producent BoLs/sLoB se svým zahraničním debutovým albem Esoteric Garden. Od glitche, trapu, přes omamně chytlavé melodické hooky, až po tvrdý metalický zvuk. BoLs/sLoB používá všechny barvy své třpytivé zvukové palety.

BoLs/sLoB navázal na své EP Research (2021) dlouhohrajícím projektem, který vydal letos na jaře, u berlínského progresivního labelu SoulFeeder zaměřujícího se na klubovou hudbu. Jeho tvorba je silně ovlivněna britskou (post)klubovou scénou, PC hudbou i industriálem. BoLs/sLoB si zakládá na autenticitě a energickém vystupování. Rap se u něj střídá se zpěvem, vzduchem létají efekty a najednou následuje ponor do ambientu. Každá skladba alba Esoteric Garden je procházkou po jeho vzpomínkách na dospívání.

BoLs/sLoB

BoLs/sLoB svou novou desku letos pokřtil ve smíchovské MeetFactory a v pátek 27. října vystoupí po boku digitálního písničkáře Mat213 v Ostravě.

Na všechny díly Radio Wave Fonosession se můžete podívat tady.

autoři: Jan Jaskmanický , David Všetička , Matěj Dvořák , Jaroslav Pokorný

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.