Digitální detox, výzva #2: Neodkládej to

5. červen 2018

Dalším z problémů spojených s digitálním přetížením je prokrastinace. Než se pustíme do nepříjemných úkolů, vždycky si najdeme chviličku na Instagram, na zprávy na Facebooku, na zlevněné boty na webu oblíbené značky a najednou je čas jít spát. Zkus proto dnes udělat jednu věc, kterou už dlouho odkládáš. A dej nám pak vědět, do čeho ses pustil/a!

S prokrastinací bojujeme odjakživa. Nekonečná nabídka rozptýlení na webu a sociálních sítích, na které vidíme ze svých chytrých telefonů, tento negativní vzorec chování dramaticky zesiluje. Po každém pohledu na notifikace na Facebooku se nám ale hůř soustředí. Počítače a telefony neustále odvádějí pozornost a najít si nerušenou čtvrthodinu na opětovné soustředění na daný úkol je kvůli příliš častému kontrolování telefonu těžký úkol. Prokrastinace ubírá na pocitech spokojenosti a štěstí a lidé sledováním sociálních sítí a dalších stránek ztrácejí i více než hodinu denně. Co děláte vy, když odkládáte nepříjemný úkol nebo rozhodnutí? Pusťte se do odkládaného úkolu hned teď a postavte se dnešní výzvě!

Zavolej nám ve středu 6. 6. od 8 do 10 hodin ráno do ranního vysílání na tel. 221 552 333 a řekni nám, jaký úkol už je za tebou. Nejzajímavější zkušenost odměníme digitálním DAB+ rádiem, na kterém můžete poslouchat Radio Wave!

Zapojte se i do dalších výzev Digitálního detoxu Radia Wave, které vyhlašujeme každý den až do pátku 8. června. Všechny výzvy, reportáže, rozhovory a informace o projektu najdete na wave.cz/detox. Přijďte také na event Digitálního detoxu v sobotu 9. 6. do pražských Kasáren Karlín, kde si můžete zahrát fotbal, plážový volejbal nebo stolní tenis, zacvičit si s Kamilem Filou a poslechnout si Opak Dissu, Please The Trees, Lazer Viking a další kapely a DJs. Více informací zde.

autor: Radio Wave
Spustit audio

Související

Více o tématu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.