Dřív jsem bral svou choleričnost jako devízu, teď se vztekem pracuju, říká herec Adam Ernest
Hostem Pochlap se byl herec, scénárista a režisér Adam Ernest, který je také otcem dvou dětí. Moderátor Václav Rouček si s ním povídal o tom, jak se od veslování dostal k herectví, jak se mu hrála postava v seriálu Štěstí ASAP a proč už se vzteká míň než dřív.
„Díky veslování mám velkou lásku k drilu, na jednu stranu jsem volnomyšlenkářskej, na druhou stranu drilovost a repetitivnost je pro mě únikem z něčeho. U umění navíc dost záleží na štěstí, u sportu je to hodně o tom tréninku a disciplíně. Dalo mi to návyk překonávat limity,” říká na úvod Adam.
„Hrát hlasem bylo super, hrozně jsem si natáčení Štěstí ASAP užíval. U mladých se vytrácí láska k tomu extrémně školenýmu projevu, naše generace to prostě nezná, v tomhle seriálu tohle bylo jiný a v něčem i pro mě jednodušší,“ pokračuje Ernest.
„Dřív jsem bral svou choleričnost jako devízu, ale teď se snažím záměrně a vědomě s tou energií pracovat a zvrhle mě to baví. Když se člověku podaří zastavit, když ví, že se může rozčílit, ale neudělá to, tak si připadám jako mastermind,“ směje se v Pochlap se.
„Brečet bych potřeboval, jeden čas jsem plakal hodně a bylo to skvělý. Byl to přirozenej filtr, ale posledních pár let to zmizelo a často se mi stává, že cítím tu potřebu, ale nejde mi to,“ uzavírá.
Kdo je jeho nejlepší kamarád? Baví se s tátou o emocích? Kdo je jeho vzor? A kdy se naposledy rozčílil? Poslechněte si rozhovor v Pochlap se s Adamem Ernestem.
Související
-
Poslouchejte Štěstí ASAP. Hraný podcast o tom, jak vydělat na depkách
Makat. Ideálně makat ještě na něčem dalším. Hustlit. Tlak, který se dost možná týká i vás, spojí Tomáše, Andulu a Patrika v hraném podcastovém seriálu Štěstí ASAP.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.