Ette Enaka: Debut Zazare rámuje téma „ne mobilním telefonům”

Ette Enaka

Velmi očekávaný kytarový debut vydává letos moravská trojice Ette Enaka. Po loňském vítězství v soutěži 1Band2Play se kluci zavřeli do studia, aby 23. října pod hlavičkou Happy Mutant vypustili desku s názvem Zazare. Jak zní a co je při tvorbě alba inspirovalo, prozradili v odpoledním rozhovoru bezprostředně po odehrání Radio Wave Studio Session.

Ette Enaka, název jihoamerického indiánského kmene, lze údajně přeložit jako „naši lidé“, Zazare zase odkazuje ke klidným řekám. Nahrávání debutu ale příliš klidné nebylo. „Vítězství v 1Band2Play nás termínově dost spoutalo, celou desku jsme nakonec udělali ve stresu během tří posledních měsíců,“ vysvětlují Aleš, Miloš a Vítek.

Ette Enaka

Texty jsou dost obrazné a dávají velký prostor imaginaci posluchačů, psali je kytarista Aleš a basák Miloš. „Celou desku provází ústřední téma ‚ne mobilním telefonům‘, ale samozřejmě jsme reflektovali hlavně lásku, přátelství a sebe navzájem,“ přibližují Ette Enaka, které hudebně inspirovaly kapely jako Tiny Moving Parts, Foals a midwest emo scéna obecně.

Kluci se desku rozhodli pokřtít rovnou třikrát, a to ve Znojmě, v Brně a v Praze. Proč budou brněnský koncert doplňovat šamanské rituály a kdo je na křtech doprovodí? Poslechněte si celý rozhovor.