Full time rapper Dušan Vlk hlásá „Make Emo Rap Great Again“ v nové Fonosession

28. březen 2024

Jeden z nejvýraznějších rapperů slovenského undergroundu Dušan Vlk si nedávno vyzkoušel jaké to je „bouchnout na TikToku“, opustit korporát a skloubit dohromady rap, punk a otcovství. Novou zkušeností pro prešovského propagátora emo rapu bylo i vystupovat ve fonotéce Českého rozhlasu. 

„Nechápeš, že neni dôležité preraziť, ale zúčastniť sa / A neni frajerina prežiť, ale nezabiť sa,“ rapuje naléhavě Dušan Vlk v úvodní skladbě své zářijové desky Babie leto v podzemí. Stejným trackem (Caddie daydreamin’) otevřel i novou Fonosession.

Při nedávném rozhovoru s Anetou Martínkovou se podělil například o své pocity ze současné politické situace na Slovensku, o prožívání temných psychických stavů se ostatně dozvíte i z jeho textů. Ty jsou určeny všem, kteří mají pocit, že nikam nepatří.

Na všechny díly Radio Wave Fonosession se můžete podívat tady.

autor: Filip Černý

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.