Full time rapper Dušan Vlk hlásá „Make Emo Rap Great Again“ v nové Fonosession

28. březen 2024

Jeden z nejvýraznějších rapperů slovenského undergroundu Dušan Vlk si nedávno vyzkoušel jaké to je „bouchnout na TikToku“, opustit korporát a skloubit dohromady rap, punk a otcovství. Novou zkušeností pro prešovského propagátora emo rapu bylo i vystupovat ve fonotéce Českého rozhlasu. 

„Nechápeš, že neni dôležité preraziť, ale zúčastniť sa / A neni frajerina prežiť, ale nezabiť sa,“ rapuje naléhavě Dušan Vlk v úvodní skladbě své zářijové desky Babie leto v podzemí. Stejným trackem (Caddie daydreamin’) otevřel i novou Fonosession.

Při nedávném rozhovoru s Anetou Martínkovou se podělil například o své pocity ze současné politické situace na Slovensku, o prožívání temných psychických stavů se ostatně dozvíte i z jeho textů. Ty jsou určeny všem, kteří mají pocit, že nikam nepatří.

Na všechny díly Radio Wave Fonosession se můžete podívat tady.

autor: Filip Černý

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.