Exoplaneta beze jména a krutý George Michael. Výběr zpráv naznačuje, že všechno souvisí se vším

6. červen 2019

Ivana Veselková a Zuzana Fuksová v novém díle podcastu Mikrovlnky vyzobávají to nejúžasnější ze zpravodajského dvorečku. Tentokrát je jako renesanční osobnosti zaujala celá škála zpráv. Za všechny zmiňme exoplanetu, jejíž jméno může vymyslet obyčejný lid, a včelu, která vesele bivakuje v domku vyrobeném z plastů.

Poslouchejte nový podcastový souhrn zpráv Radia Wave a jejich nečekaných souvislostí

Je vám to málo? Nesmí chybět ani popkultura aka milenec George Michaela, který ostrouhal v závěti, ale přesto odmítá opustit dům interpreta cajdáku Last Christmas.

Ivana doporučuje, aby zhrzený milenec přesídlil do Brna, kde jsou nižší životní náklady. Zuzana se jako brněnská patriotka vytasila s tím, že v Brně je s napětím očekáván nejen britský zlatokop, ale i nový přechod na ulici Údolní, který tam díky tlaku veřejnosti vznikne. Obě moderátorky každopádně ze všeho nejvíc obdivují flexibilní včelu, která si umí vybudovat domov i z plastových odpadků, a jsou si dost jisté tím, že nás včely přežijí, protože opylovačkám nesaháme ani po kotníky.

Je mezi těmito zprávami tenká červená linie? Pusťte si celý nejnovější díl Mikrovlnek a spolu s nimi pak řeknete: Náhoda? Nemyslím si.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.