Festivalový průvodce: Colours of Ostrava 2009

1. červenec 2009

Dva festivalové areály, evangelický kostel nebo taneční kluby, to všechno se stane hlavním dějištěm festivalu Colours of Ostrava, který letos padl na termín mezi 9. a 12. červencem.

Ostrava není pověstná jen nikdy neusínající Stodolní, zaprášenými horníky nebo panoramatem plným šedivých fabrik. Colours of Ostrava přináší do této moravskoslezské metropole už poosmé pestré barvy hudebních zážitků a zasazuje dění do záživné zeleně. Každým rokem se spektrum programové nabídky rozšiřuje a obohacuje, letos se můžeme těšit na žánry od tzv. world music přes taneční nebo rockovou hudbu až k nezvyklým přesahům k jazzu či vážné hudbě, takže by v tom byl čert, aby si někdo nevybral.

Čtyřdenní festival nabízí širokou diverzitu hudebních lahůdek z celého světa - od Estonska, Irska, Británie až po Nigérii nebo Jižní Afriku. Celý program lemují dvě zahraniční hvězdy značného věhlasu - zahajovací koncert bude patřit britskému skladateli filmové hudby Michaelu Nymanovi a jeho bandu a uzavírat celou ostravskou slavnost bude americký funkový saxofonista a zpěvák Maceo Parker.

00889281.jpeg

Patečním lákadlem je Jamie Cullum, anglický pianista a zpěvák, který proslul jako interpret coververzí jazzových i populárních písní, a zastánci klasické hudby se budou moci pokochat Ahn Triem.

Rockerům a milovníkům elektronické hudby bude patřit především sobota, kdy se na line-upu objeví taková jména jako Morcheeba, Jon Anderson nebo Stereo MCs. A pokud by vám skotačení sobotní noci nestačilo, budou k dispozici například klub Fabrik nebo Templ, kde se můžete "taktovce" Djů oddávat až do 6 do rána.

Co by to bylo ovšem za barevný festival, kdyby nezazněly etnické rytmy nebo netradiční nástroje. Zmiňme například Johnnyho Clegga, legendu jihoafrické hudby, Speed Caravan z Alžíru, nigerijského Seuna Kutiho nebo Israeli Ethnic Ensemble. Ani česká scéna nezůstane zanedbaná - na pódiích se objeví například Tata Bojs nebo Monika Načeva.

00889283.jpeg

Pro relaxaci ušních bubínků bude k dispozici divadelní scéna, na které se objeví například legendární Divadlo Sklep, nebo budou připraveny různé workshopy a filmové projekce.

Ať už se budete chystat po železnici z kteréhokoli cípu naší republiky a v ruce šustit vstupenkou právě na tento festival, můžete využít díky ní bonusovou slevu a další výhody. Pro další praktické informace naklikejte www.colours.cz.

Spustit audio