Finálové kolo Startéru! Zvítězí shoegaze Favorite Obsession, rapper Bols/slob, nebo popová Terra?

5. květen 2020

Hitparáda neobjevených vyhlásí svého vítěze pro ročník 2019/2020 už příští pondělí. Těch pár dní bude ale ještě hodně napínavých. I když tři finalisti reprezentují zcela jiné žánry, všechny spojuje nápaditost a talent.

Matěje Dvořáka neboli muzikanta vystupujícího pod pseudonymem Bols/slob milujeme už tři roky. Všechny songy, co nám zatím do hitparády poslal, nás neskutečně bavily. Rap a elektronika pro ADHD dobu  jakmile máte pocit, že se přestáváte soustředit, Bolsova hudba vás něčím flákne přes hlavu. Taky nás baví sledovat Matějovu mutaci do tvaru, který přerůstá žánrová pravidla. Jeho nové songy mají k rapu vlastně daleko, začínají spíš znít, jako kdyby se Aphex Twin naučil zpívat a začal dělat R’n’B. 

Terra nám svůj song Hazy poslala těsně před uzávěrkou nových písní a my jsme strašně rádi, že to nakonec stihla! Málokterý song v hitparádě dokázal zasáhnout tolik posluchačů a ještě si na svou stranu přiklonit porotu. Vlastně jenom další dva, že ano. Tereza Pištěláková aka Terra by mohla být českou Beyoncé a z tracku Hazy se třeba jednou stane hymna všech milenců nebo song, který si pouštíte při cestě domů z party. Záleží jenom, jestli jí k tomu dáte šanci v hlasování.

A do třetice tu máme shoegaze z Mostu. Mladičká trojka Favorite Obsession se ve Startéru objevila hned zkraje roku a od té doby na ni nemůžeme zapomenout. Kája, Vany a Jára kolem sebe mají zvláštní auru. Vypadají jako čerstvě vylíhnutá kuřata, ale hrají songy, jako kdyby jim bylo čtyřicet. Pomalé, špinavé ploužáky plné reverbu, činelů a něhy, kterou rozdají každému, kdo si o ni řekne.

Kdo se těsně nedostal mezi finálovou trojici? A co nám vzkazují naši finalisti? Poslechněte si záznam Startéru, který jsme výjimečně vysílali přímo ze studia a po dlouhé době i s celou porotou (i když bez Jonáše, to už by prostě bylo trochu moc).

autor: Jakub Kaifosz
Spustit audio