Grundfunk si udělal zálusk na právě vycházející singly

8. červen 2023

Některé singly upozorňují na chystaná alba, jako v případě Meshell Ndegeocello a Philipa Lassitera, nebo stojí samostatně, protože to tak jejich autoři chtějí. Druhým případem jsou novinky od Idy Nielsen, Super DB, Orgone nebo Lee Fieldse.

Vydání alba Raw In Amsterdam trumpetisty, zpěváka, producenta a aranžéra Philipa Lassitera je za dveřmi. Dojde k němu poslední červnový den, a tak není divu, že tu máme další ukázku z něj. Skladbu Repent z Lassiterova repertoáru tentokrát podpořili Candy Dulfer a Durand Bernarr.

Před dvanácti lety se poprvé objevili na scéně a teď se vracejí s novým materiálem. Projekt The Fusion Syndicate, který nedávno vydal cover verzi skladby The Bottle od Gila Scott-Herona s příslibem, že se od něj velice pravděpodobně dočkáme druhé studiové desky. Tady můžete okusit jejich debutové dílo:

Alexander O'Neal letos v listopadu oslaví 70. let, přičemž tento věk mu přijde ideální na odchod do zaslouženého důchodu. Rozhodl se totiž v polovině příštího roku ukončit svou kariéru sérií koncertů s podtitulem Time to Say Goodbye, se kterými bude od září letošního roku projíždět celý svět. Kromě toho svým fanouškům nadělil čtyřtrackové EP Is This Seat Taken, ze kterého jsme vám hráli jednu ukázku ve vysílání.

Kalifornští ORGŌNE pokračují ve své strategii vydávat letos singly. Čtvrtým v řadě je tak píseň Find'em, Fool'em, And Forget'em s hostující Ginou Murrell, kterou si můžete poslechnout (a případně i podpořit kapelu) tady:

Prostřednictvím ukázek z jejich druhé studiové desky Universal Language jsme si představili v pravidelné rubrice Groove Window estonskou skupinu Silky Steps. Děkujeme Estonian Funk Embassy za tip!

Rozloučili jsme se skladbou You Can Count On Me – B stranou singlu Waiting on the Sidelines, který v pátek vypustil nestárnoucí Lee Fields. Obě můžete naposlouchat a tohoto vynikajícího zpěváka podpořit třeba tady:

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.