Grundfunk vypustil květnové groovy novinky i nový singl J.A.R.

1. červen 2023

Plnohodnotnou desku vydali Simply Red, The Allergies, Angie Stone nebo projekt Sci-Clone, který jsme si představili v pravidelné rubrice Groove Window. A protože se do našich končin chystají poprvé jak kytarista Cory Wong, tak švýcarské trio The Next Movement, nemohli jsme nezahrát jejich nové singly, protože návštěvu jejich koncertů silně doporučujeme!

Nik West vydala před 3 lety album Moody a teď se k němu vrací prostřednictvím singlu Thumpahlenah, v němž hostuje Larry Graham a který byl upraven do zbrusu nového radiového hávu. Tato jeho podoba teď vypadá takto.

To, že je Cory Wong workoholik, víme už dávno, a tak jsme vůbec nepochybovali, že od oznámení jeho prvního koncertu u nás, který díky festivalu Groove Brno proběhne 20. července v brněnském SONO Music Clubu společně s Judith Hill a B SIDE BANDem, se do data jeho konání vytasí s nějakou novou muzikou. Na skladbu Look At Me si pozval našemu posluchačstvu dobře známého zpěváka, jehož jméno je Allen Stone.

Ani The Next Movement, kteří se také chystají na koncert do naší země vůbec poprvé, a to sice 22.června, kdy budou součástí koncertu Dirty Loops v rámci letošního ročníku Jazz Open Ostrava, nezůstávají nečiní a pilně pracují na svém chystaném albu. Skladba Never Coming Down, kterou doprovází i tento klip, je další ukázkou z něj.

Už jsem v důchodu - hlásají J.A.R. prostřednictvím stejnojmenného singlu, z chystané desky Jezus Kristus neexistus?, která vyjde již 16.června. O skladbě ve vysílání promluvil Roman Holý, Oto Klempíř i Michael Viktořík a k tomu jsme vám přihodili příslib, že s nimi máme natočený rozhovor k celému albu, který vypustíme v době okolo jeho vydání.

The Allergies poté, co nás poslední měsíce zahrnovali nesočtem singlů z ní, mají venku konečně desku Tear The Place Up, kterou můžete celou poslechnout a podpořit tu.

Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát představila dvojici muzikantů Jasona Cambridge a Nathana Hainese sdružených do uskupení Sci-Clone. Vydat debutovou desku jim trvalo sice 26 let (od prvního singlu, který kdy vypustili), ale kdo si počká, ten se dočká. 

A poslední rest z minulého týdne, který nám vyšel na úplný závěr vysílání, je album Love Language zpěvačky Angie Stone, ze kterého jsme pro vás vybrali skladbu Love The Feeling. Pokud vás zajímá i zbytek, pak neváhejte poklikat na odkaz.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.