Heidi Janků: Klidně mi říkejte Adélko

2. červen 2021

Dada rubrika Brambora s vejcem tentokrát hostila na telefonku zpěvačku Heidi Janků, která vypadá pořád optimisticky a vesele. Kromě receptu na spokojenost na ní Ivana s Alešem vyzvídali odpověď na zásadní dotaz, jak by se chtěla jmenovat křestním jménem, kdyby se nejmenovala Heidi.

„Heidi je zdrobnělina od jména Adelheid… Já někomu i občas řeknu: Klidně mi říkejte Adélko.‘ Sice na to neslyším, ale Adélka se mi líbí,“ vysvětlila nám majitelka sympatického knírače Edy. Ivana se vytasila i se svou oblíbenou ezo otázkou týkající se léčivé moci kamenů. Zpěvačka původem z Ostravy má prý ráda křišťál, který je podle ní kamenem kamenů.

V hudebním okénku jsme si pustili písničku od samotné Heidi Janků, a sice taneční hitovku Ave Maria z roku 1996, na které se podílel Alešův oblíbený hudební skladatel Jindřich Parma.

Kam kdysi kousl Aleše neznámý knírač? Jaké houbě se na Kladensku říká bejčí pytlík? A proč? Poslechněte si celý díl Brambory s vejcem a dozvíte se toho hodně nejen o Heidi, ale i o houbách a Alešových problémech.

Spustit audio

Související