Jana Uriel Kratochvílová: Tep planety se měří v hertzích

27. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jana Uriel Kratochvílová

Ivana si dala k obědu smažený sýr XXL, který jí zalepil útroby i mozek, nicméně hned na úvod se hecla a pochlubila se svou znalostí data úmrtí Stalina. Její moderátorská kolegyňka Aleš si nedal k obědu nic, protože v rozhlasové jídelně dluží padesát korun a nechce tam teď chodit.

Zpěvačka Jana Kratochvílová si dala k obědu šampaňské, protože oslavovala dokončení nové písničky. Zatímco Ivana s Alešem obvykle po nocích (ale vlastně i přes den) nedělají nic užitečného, osobitá rodačka ze Zlína se svým partnerem Jiřím Hrubešem prý včera v noci meditovala „na očistu planety“.

„Jirka k tomu hrál 528 hertzů, což je frekvence lásky a očisty. A asi to pomáhá, protože Schumannovy rezonance nebo dech, tep planety, který se měří v hertzích, stoupnul z normálních 7,83 Hz na 72 Hz, což podporuje zvýšenou inteligenci všech živých na planetě,“ vysvětlovala ikonická performerka Ivaně s Alešem, kteří samozřejmě vůbec nechápali, o čem Jana mluví, protože zrovna na zvýšení jejich inteligence tahle rezonance asi vliv nemá.

Čtěte také

Ivanu ale víc než tep planety zajímaly jako vždycky ryze přízemní věci, jako jídlo. Jana Kratochvílová je známá tím, že je dlouholetou vegankou, a jeden čas byla dokonce frutariánkou. „Asi dva měsíce jsme byli s Jirkou tekutariáni a taky jsme byli 39 dní na práně,“ osvětlovala Ivaně své stravovací návyky výstřední diva proslavená originálními kostýmy a doplňky. „To bys nevydržel, Aleši,“ nevydržela už Ivana držet jazyk a zuby a neskákat lidem do řeči.

V hudebním okénku zazněl devadesátkový skvost v podobě skladby Spoutaná. Pro zpěvačku Karyu, vlastním jménem Janu Feriovou, ji složil velikán české pop music Jindřich Parma. Ezo popová melancholická píseň nadzvedla v Alešovi víko od studny nostalgie a začal emotivně vzpomínat, jak jako děcko Karyu poslouchal na kazeťáčku pod peřinkou a „dělal věci“.

Co má Jana Kratochvílová společného s Mozartem? Jak odpověděla na dnes již legendární otázku houska, nebo rohlík? Kdy dojde Aleš doplatit nedoplatek do jídelny? A jakou užitečnou radu do života mu dnes Ivana dala? Poslechněte si celou rubričku Brambora s vejcem a odpovědi na některé otázky se dozvíte.

Spustit audio

Související