Hergot! Renegades 3: Život pod Strážnou věží

02995770.jpeg

O svědcích Jehovových ví veřejnost velmi dobře v důsledku jejich pečlivé podomní i venkovní evangelizační aktivity. Každý někdy s úšklebkem prolistoval Strážnou věž nebo Probuďte se. Byty, na jejichž zvonek ruka svědkova nikdy nesáhla, jsou skoro výjimkou. Přesto, z pochopitelných důvodů, ví o fungování této náboženské společnosti mimo svědků samotných jen velmi málo lidí.

Nejvíc insiderské, nejintenzivnější a často také značně překvapivé informace mohou podat vlastně jen lidé, kteří od Společnosti odešli (nebo byli „odejiti“). Ve třetích Renegades si Jan Škrob, Dominik Čejka a Petr Wagner povídali s Vojtěchem Domlátilem, který navzdory svému útlému věku dokonce zakusil jak to chodí v nejvyšším národním ústředí organizace.

Kromě další (tentokrát opravdu vypečené) verze hymnu Losing My Religion jste mohli slyšet písně od japonského jehovistického minimalisty, který nahrává pod jménem Maher Shalal Hash Baz, legendární velehit Boba Dylana All Along The Watchtower v neméně legendárním podání Jimiho Hendrixe, osmdesátkovou palbu od Prince When Doves Cry a jednu optimistickou melodii o svobodě.