Holčičí soul i jemné klučičí árenbíčko. Startér si ve studiu postavil lounge

16. prosinec 2019

Novinky desátého kola hitparády neobjevených hrají na jemnou notu. A hrají na ni skvěle. Startér představuje songy od kapely Luciana & Bbois a od zpěváka a producenta, který si prostě říká KUBA, ale ve skutečnosti zní jako raný How to Dress Well.

Kuba Kalous žije v Manchesteru, kde by měl letos končit studia na Royal Northern College of Music. Vypadá to, že po Maelle tu máme dalšího hudebního vysokoškoláka z Británie. Kdo by to byl řekl, že jich tam bude tolik! Z Kubova debutového singlu Pablo to každopádně vypadá, že v Manchesteru studuje na oboru How to Be Like How to Dress Well. Zastřené falsetto, jemné aranže, kterým dominuje 808 beat. Precizní práce v intonaci i v produkci, teď jenom, jestli to pochválí fanoušci. Snad bude mít víc štěstí než Maella!

I druhý track je na tom formálně velice dobře. Možná to bude tím, že pražsko-brněnští Luciana & Bbois jsou ve skutečnosti superkapela! Zpěvačku totiž doprovází muzikanti z Ghost of You nebo Acute Dose. Hlavní roli si ale drží Luciana, která má v sobě trochu z Lou Rhodes i Roisin Murphy. Pomalý track, který ale člověka roztancuje snáz než diskotékové hity. 

Co na novinky říkali Kuba Kaifosz a porotce Dominik Zezula? Poslechněte si záznam posledního Startéru, pošlete hlas svým favoritům nebo přihoďte vlastní song na starter@rozhlas.cz.

autoři: Jonáš Zbořil , Jakub Kaifosz
Spustit audio