Hudební tip At Bona Fide: Dá se u toho plakat i tančit

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy At Bona Fide na Radio Wave Live Session

Minulý čtvrtek se za námi do studia stavila ostravská shoegazeová kapela At Bona Fide. Kromě koncertu a rozhovoru v rámci Studio Sessions se s námi členové kapely Zuzana Šrámková a Radim Šnirch podělili také o své hudební inspirace. 

Mezi jejich tipy najdeme značné množství českých kapel, jako je například brněnské uskupení Sinks, které nedávno vydalo nové EP nazvané July, nebo pražská skupina Šelo Savore a jejich červnové EP Provaz. Další pražská kapela, na kterou nás At Bona Fide upozorňují, je country-folková kapela Severní nástupiště. „Těší mě, že v dnešní době někdo něco takového dělá, je toho málo,“ svěřuje se Radim.

Zuzanu pro změnu uchvátila Austrálie a především tamější label Anti Fade. Pod jeho záštitou vyšla například alba New Vietnam od kapely Civic a Show Me od Program. Zrovna tyto dvě desky Zuzana v poslední době poslouchá. Popis alba Show Me, ve kterém stojí, že se u něj „dá plakat i tančit“, podle ní sedí skvěle. 

Na poslední tip se sice od australské buše přesuneme o něco blíž zpátky k nám, u keřů ještě ale chvíli zůstaneme. Londýnská postpunková kapela Snapped Ankles je totiž známá svými kostýmy, kterými jsou takzvané „gilly suits“ – vojenské kamuflážní obleky, které se tváří jako křoví. Jejich letošní plánované vystoupení na hudebním festivalu Beseda u Bigbítu se bohužel kvůli COVID-19 konat nebude, Radim ale doufá, že se jim podaří přijet příští rok. 

Jaké další interprety doporučují Zuzana s Radimem? Co táhne Radima k folkloru? Na která nadcházející alba byste se měli podle Zuzany těšit? Poslechněte si hudební tip At Bona Fide.

Spustit audio
autor: Dora Rodriguez

Odebírat podcast

Související