Hudebník Zapomělsem nabídl svou posmutnělou diskotéku živě v rámci Radio Wave Studio Session

19. červen 2024

Hudebník Aleš Macenauer přivezl z Brna do našeho studia svou posmutnělou diskotéku. Čtyři ukázky aktuální tvorby jeho projektu Zapomělsem zazněly živě v rámci nové Radio Wave Studio Session. Pod hlavičkou projektu Zapomělsem zatím vydal tři dlouhohrající desky. Tou poslední je album Jesnou z loňského února.

Tvůrčí proces skládání je pro Aleše sólo disciplína. Na pódia ale přibírá hudebníka Miloše Dolinského. „Oba jsme ze stejného kraje, z Jesenicka, takže se známe třeba od patnácti. Už tenkrát jsme spolu hráli v kapele. Se Zapomělsem jsem začínal sólo, ale pak mi to na živo nedávalo smysl. Tak se přidal Miloš. Je o dost zábavnější na koncerty jezdit ve dvou,” popisuje.

A jak to vypadá se skládáním nové hudby? „Příští rok na podzim bych rád vydal novou desku. Je to ale jen předběžný odhad. Po vydání desky Jesnou jsem měl rok útlum. Nic jsem neskládal, nic mě nenapadalo. Letos se to docela obrátilo a mám už nějakou sbírku demo skladeb, ze kterých vyplývá kontext, jakým směrem by se to mohlo ubírat. Rád bych to teď začal dávat víc dohromady,” uzavírá hudebník.

Kde se vzal název projektu Zapomělsem? Jak vznikla spolupráce s hudebnicí Annou Vaverkovou? A jak rozdílný je život a hudební scéna na Jesenicku, v Olomouci a Brně? Poslechněte si celou Radio Wave Studio Session s projektem Zapomělsem.

Související