​Ital se rozhodl žít jako hobit a z Brňana vypadla kokina. To jsou nej zprávy minulého týdne

10. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky vs. italo-hobit

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají to nejjemnější liči ze zpravodajské konzervy. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu zaujala zpráva o tom, že italský fanoušek fantasy žánru se rozhodl, že bude žít jako hobiti v knize Pán prstenů. Poblíž města Chieti ve střední Itálii proto se svojí ženou začal budovat přesnou kopii poklidného Kraje a žít tam. Na stavbu dalších domů v hobitím Kraji teď vybírá peníze na internetu. Kvůli potížím s autorskými právy ale svoji budovanou vesnici nazval dle svého příjmení.

Zuzanu jako milovnici severských zemí a potírání kriminality kladně šokovala informace o tom, že kodaňská policie představila plán, který rozdělí část města do několika zón. Místa, která jsou v dánském hlavním městě známá pro svůj noční život, ale nebudou pro všechny. Do vyhrazených oblastí s velkou koncentrací hudebních klubů a pulsujících barů už nově nebudou moci přijít lidé, kteří byli dříve odsouzení nebo se dopustili přestupků spojených s manipulací se zbraní. Zajímavé sociální inženýrství, myslí si Mikrovlnky.

Nebyly by to ale Mikrovlnky, kdyby se nezajímaly o krimipříběhy z Brna. Tam ochranka zatřepala zlodějem, z jehož kapes se vysypala kokina za více než 1200 korun. Následně strážníci zjistili, že muž má na svědomí daleko více prohřešků.

Je mezi nešikovným lapkou, hobitím mužem a dánským potíráním zločinu nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio