Jaderná lady Dana Drábová: Když už rohlík, tak pivák

27. březen 2020

Aleš s Ivanou si dali v rozhlasové jídelně kuřecí řízek s přízviskem sloní ucho, a pak jim bylo tak těžko, že se jim humor dařil ještě méně než obvykle. Jak následně zjistili v telefonátu, fyzička Dana Drábová si k obědu dala vlastnoručně uvařené jaderné pho, které si ale nezamíchala kadmiovou tyčí, jak jí nejapně navrhovala Ivana.

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost věří, že v současné výjimečné situaci, kdy máme omezené společenské a jiné vyžití, se doma konečně můžeme pustit do věcí, které jsme dlouho odkládali. Sama ale přiznává, že se jí to moc nedaří, protože na nočním stolku má metr rozečtených knih.

Aleš to okomentoval tím, že je to přeci jen lepší, než kdyby tam měla metr piv. „To momentálně nejde, protože lahvové pivo nepiju,“ opáčila mu na to pohotově jaderná fyzička. „Když už na jedno, tak do hospody,“ dodala Drábová a Aleš, který pije cokoliv z čehokoliv, už jí na to neměl co říct. Toho bryskně využila Ivana, která ucítila příležitost zeptat se Dany Drábové na svou oblíbenou otázku, zda preferuje rohlík, nebo housku. Držitelka čestného doktorátu za propagaci vědy radši housky, ale rohlík pivák ji taky neurazí.

Ve volném čase obyvatelka středočeských Pyšel ráda chodí na procházky a obvykle ujde něco kolem deseti kilometrů. Dneska prý zatím ale ušla jen šest. Aleš se během rozhovoru s jadernou lady tak rozparádil, že zase veřejně nasliboval, že taky začne denně chodit několik kilometrů. Ivana mu na to řekla, že slibem nezarmoutíš, a stejně všichni víme, kam Aleš dojde.  

V hudebním okénku jsme zavzpomínali na údernou skladbu Eins Zwei Polizei z roku 1994. Za projektem Mo-Do, který se de facto proslavil pouze tímto příjemně kolotočovým trackem, stál italský hudebník (můžeme-li mu tak říkat) Fabio Fritelli. Charakteristická pro něj byla lehká latexová porno estetika a vizáž připomínající Dolpha Lundgrena kříženého s Janem Tunou. Hudebník, zpěvák a model bohužel v roce 2013 spáchal sebevraždu, pro jejíž důvody hned měla samozvaná psychoterapeutka Ivana po ruce vlastní vysvětlení.

Přijede z Vídně do jaderné elektrárny Dukovany spíš řízek, nebo delegace? Co dokáže jadernou expertku spolehlivě vytočit? Poslechněte si celý rozhovor!

Spustit audio

Související