Jaké měl Indiana Jones číslo kartičky do videopůjčovny? Největší Nástroj osudu je rychlodabing

30. červen 2023

Čelisti se rozhodly vyčistit svoje videohlavy a odplísnit všechny staré kazety. Na konci června totiž startuje nový podcast, za kterým stojí Aleš a Tonda a který se jmenuje VHSky: Těžko je smazat. Jak nesmazatelně se vzpomínky na éru videa vepsaly do našich mozílů, to se dozvíte v analogovém speciálu. A zjistíme také, jaké artefakty si Indiana Jones odvezl z dovolené v (starověkém) Řecku.

„Všechno je to totálně odvozený, ale přesto jsem se bavil,“ hodnotí Tonda nejnovější film Indiana Jonese tónem ostrým jak prásknutí bičem. I Honza pochvalně dává klobouk dolů. Jen Tomáš se nového dobrodružství filmového archeologa štítí víc než sám Indiana Jones hadů: „Musím říct, že jsem se na to nenapojil,“ říká žíznivě.

Skutečným nástrojem osudu se v novém díle Čelistí staly videokazety. „Z kazety s hororem Re-Animátor mám dodneška trauma,“ přiznává Aleš. Vítek zase prozradí, která VHSka může za to, že si dlouho pletl sex s bičováním, a hudební publicista Karel Veselý přizná, že by chtěl dostat facku od Heleny Růžičkové.

Odhalí film Indiana Jones a nástroj osudu, že největší slabinou nacismu byla osobnost Adolfa Hitlera? Který taxikář má největší pupek? Proč putovala věc připomínající mužské přirození rovnou do odpadního koše? Prošel by starostovi města Znojmo ilegální prodej zmrzliny? A proč jsou lidé ochotní utratit tisíce dolarů za videokazetu s filmem Pomsta šprtů? A jestli je vám z nás na blití, tak zmizte a vypadněte.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.