Jediný můj úkol je užívat si každodenního života, říká Jiří Burian alias Kapitán Demo
Hostem Pochlap se byl hudebník, skladatel a producent Jiří Burian. Moderátor Václav Rouček si s ním povídal o tom, jak prožíval vzestup Kapitána Dema, jak se mu nahrávalo album se svým otcem a synem a proč podle něj potřebují muži obejmout.
„Jediný můj úkol je užívat si každodenního života. Už nejde dávat tolik práce, emoce, kalby, bylo toho teď hodně, užívám si dětí, baráku, zahrady, klasika, čtyřicátník ve střední Evropě,“ směje se v úvodu Jiří Burian, který právě vydal nová alba se svým synem i otcem.
„Synovi je osm, společný tracky vzniknou v autě, když mi řekne nějakou hlášku nebo co se mu zdálo. Hrajeme si, probouzím v něm kreativitu, syn je vtipnej, má svůj svět a to jsem chtěl zachytit. S tátou je jiný, je mu přes 70, dělám mu elektronický beaty,“ prozrazuje v Pochlap se.
Nejen Jiřího otec, ale děd i praděd jsou významní hudebníci. Proč tedy vytvořil Kapitána Dema? „Impulsem byl Andy Kaufman, sranda, co tady ještě nebyla, sociální experiment. Paradoxně si díky tomu teď můžu dělat svoje umění. Hejty šly mimo mě, byl to trolling, který zůstal v kostýmu. Když seš vyrovnanej, nemáš potřebu někoho dissovat,“ vysvětluje Burian.
„Muži se u nás málo chválej. Oceňuju u chlapa, když překousne to ego a povzbudí někoho. Hrozně rád někomu říkám, že to, co dělá, je bomba. Většina chlapů měla problémy s fotrem a potřebovali by obejmout,“ uzavírá.
Viděl někdy svého otce brečet? Co ho dojímá? Co ho rozčiluje? A komu se svěřuje? Poslechněte si otevřený rozhovor v Pochlap se s Jiřím Burianem.
Související
-
Mladá generace mě naučila sdílet emoce, pro dnešní pop je láska forma útlaku, říká Karel Veselý
Hostem Pochlap se byl hudební publicista Karel Veselý, který je také autorem podcastové série Anatomie lovesongu.
-
Pro umělce není nejlepší mít hypotéku a přemýšlet o ekonomickém úspěchu, říká zpěvák Marcell
Hostem Pochlap se byl zpěvák a lékař Marcell, který obdržel Cenu fanoušků na letošních Andělech.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.