Kámen neletí, říká olympionik Viktor Polášek. Se skákáním skončil i kvůli poruše příjmu potravy

16. září 2022

Skokan na lyžích Viktor Polášek si v roce 2017 doskočil pro titul juniorského mistra světa. Svou druhou olympiádu strávil s covidem v karanténě. Letos na jaře ukončil profesionální skokanskou kariéru. I proto, že kvůli poruše příjmu potravy neměl na skákaní dost sil.

„Ve skoku na lyžích je váha hrozně důležitá. Říká se u nás, že kámen neletí, člověk musí být co nejhubenější,“ říká Viktor Polášek v Diagnóze F. Do minulého roku problémy s váhou neměl. S příchodem nového trenéra do týmu a s novými metodami tréninku, jejichž součástí bylo i podrobné měření tělesných hodnot, se jeho hmotnost stala tématem. „V měřeních mi vyšlo, že jsem měl asi 10 procent tuku, což je na skokana docela hodně. Nebyl jsem tlustý, ale byl tam prostor pro zlepšení a já jsem byl rozhodnutý, že s tím něco udělám a že to posunu dál,“ vzpomíná na začátek období, které vyvrcholilo koncem jeho kariéry.

Jaké signály začne dávat mužské tělo při poruše příjmu potravy? Má stále strach z toho, že přibere? Dokáže dnes o svých problémech otevřeně mluvit? A kam by se chtěl posunout? Poslechněte si Diagnózu F s bývalým skokanem na lyžích Viktorem Poláškem.

autor: Adéla Paulík Lichková
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.