Když máš kapelu se spolubydlícím. Startér hostil nejlepší kamarády Them Switcheroos

Them Switcheroos ve Startéru
Them Switcheroos ve Startéru

„Když přijdeme unavený z práce, jeden z nás navrhne: nezahrajem si?“ říká David. S Lukášem se znají od šesté třídy. Jezdívali spolu na BMX, pak ho jeden z nich prodal, aby si koupil levnou kytaru s příšerným dohmatem. Dneska mají kapelu, která jim pomáhá zapomenout na stres v kanclu a která chce na scénu vrátit syrovost. Ve Startéru představujeme další kapelu, která se v nedávno skončené hitparádě vyšvihla mezi nejlepší dvacítku.

Them Switcheroos jsou jenom dva, ale dělají bordel jako čtyři. „Nemohli jsme najít basáka a bicmena,“ vysvětlují Lukáš s Davidem, „tak jsme se rozhodli, že se na bicí naučíme sami.“ Kdo je tedy lepší kytarista, kdo bubeník? To nevědí. Them Switcheroos působí jako první kapela, kde doopravdy funguje režim demokracie. Kdo přinese riff, má písničku na starost. „Moje riffy jsou zbytečně komplikované, líbí se mi, že Dave má tah na branku,“ přiznává Lukáš. Davida zase baví Lukášovy technické bicí. Kluci se navzájem inspirují a motivují k tomu, aby byli lepší. Na kytaru, na bicí i ve zpěvu. 

Kam by to Them Switcheroos chtěli dotáhnout? Jak se jim líbilo ve Startéru? A proč mají proboha rádi White Stripes? Poslechněte si záznam Startéru s kapelou, která miluje syrové kytarovky a živě se předvede už ve středu na pražském Stalinu, kde doprovodí ostré hochy z BLACKSEA.