Kočičí kapela vydala singl a v Anglii ukradli monstrkrálíka. Dejte si top zprávy minulého týdne

16. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - kočičí metalisti

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejsladší laskonky ze zpravodajské cukrárny. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Zuzanu jako milovnici sentimentálních příběhů s dobrým koncem zaujala informace o tom, že vůbec první metalová kapela složená jenom z koček vydala singl. Hudební formace, která si říká Cattera, všechny výtěžky z jeho prodeje věnuje kočičímu útulku v Brooklynu. Stejně jako ostatní klasické kapely má i Cattera svého frontmana.

Ivanu jakožto fanynku králíků a všeho, co má ocásek a nemluví, tedy zvířectva, šokovala informace o tom, že v anglickém hrabství Worcestershire někdo ukradl největšího králíka na světě. Jeho majitelka teď ve snaze dostat zvíře zpátky nabízí odměnu. Králík měří 129 centimetrů a v roce 2010 byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako vůbec největší svého druhu.

Samozřejmě nesměla chybět ani poutavá causa z okolí Brna. Na Břeclavsku řádil neznámý zloděj-rozkradač. Na zahradě nedaleko Staroviček si vyhlédl zahradní domek, který rozšrouboval a celý odnesl. Mikrovlnky čin neschvalují, ale obdivují hbitost a zručnost pachatele (nebo pachatelky).

Je mezi zlodějem-demontérem, obřím zmizelým králíkem a kočičí kapelou nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio