Krávy milují vážnou hudbu a bobři odstřihli Kanadu od internetu. Dejte si top zprávy minulého týdne

7. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - krávy poslouchají vážnou hudbu

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejbuclatější pletýnky ze zpravodajské pekárny. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici krav a umění zaujala zpráva o tom, že studenti dánské hudební školy Scandinavian Cello School se každý týden slavnostně oblečou a vyrazí do kravína. Před zraky hospodářských zvířat pak pro jejich zklidnění hrají klasické skladby, za které se jim místo potlesku dostává jenom bučení. Bystrá Ivana správně zmínila, že jí tyto praktiky připomínají její oblíbený film Slunce, seno, jahody.

Zuzanu jakožto fanynku země javorového listu a sirupu rozveselila informace o tom, že jedno z měst v kanadské provincii Britská Kolumbie bylo na 12 hodin odstřiženo od elektřiny a internetu kvůli tomu, že kolonie bobrů překousala část drátů vedoucích pod zemí. Nečekaný incident se dotkl více než 900 lidí. Život tropí hlouposti, myslí si Mikrovlnky.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby se nezaměřily taky na podivné události z Brna. Tamní chodec hodil po jedoucím autobusu lahev od piva. Pak udeřil strážníka, ale nevěděl proč. „Taky nevím, co proč dělám,“ okomentovala celou kauzu s pochopením Ivana.

Je mezi bobřím útokem na internet, krávami muzikoložkami a rozlíceným Brňanem nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky, ale to přeci nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio