Lauran Hibberd: S hudbou jsem začala proto, že ve všem ostatním jsem byla tragická

21. červen 2019

Britská písničkářka Lauran Hibberd je vtipná a dokáže brát věci s nadhledem, a to nejen ve svých textech, ale i naživo. Momentálně je její kariéra na vzestupu, na podzim chystá nové EP a za pár dní bude hrát na slavném festivalu v Glastonbury.

„Na kytaru jsem začala hrát asi ve čtrnácti, protože nic jiného mi nešlo. Hledala jsem nějakého koníčka, něco, v čem bych byla dobrá, a nakonec to padlo na kytaru. K tomu jsme trochu zpívala a za čas jsem začala psát texty. A pak jsem zjistila, že zvládám multitasking a můžu všechny tyhle věci dělat naráz,“ říká Lauran.

Na začátku své hudební kariéry byla Lauran Hibberd hodně ovlivněná folkem, ale s přibývajícím věkem její tvorba přitvrdila. „Nevím, co přesně se stalo, ale možná jsem se jenom prostě nějak víc s postupem doby naštvala na lidi,“ odpovídá napůl vážně.

Koncem září jí vyjde nové EP. „Klasické album je moc velký závazek, je to něco jako manželství. A do toho se nám ještě nechce. Tak proto to bude kratší EP,“ říká Lauran a dodává, že po vydání EP se ještě před koncem roku vydá na koncertní turné na jeho podporu. ​

Pusťte si celý rozhovor s Lauran Hibberd.

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.