Mám doma velkou skříň s věcmi na kutění. Nový singl jsem dopsala kvůli TikToku, říká Pam Rabbit

25. srpen 2022

Do Velkých čísel zavítala tuzemská zpěvačka a songwriterka s arménskými kořeny Pam Rabbit, která začala psát songy ve čtrnácti letech. Dnes je popovým hlasem generace Z, obratně mísí češtinu s angličtinou a míří do nejvyšších pater tuzemského moderního popu. Pam Rabbit na sebe během pokecu s Annabelle a Filipem prozradila třeba to, proč si zprotivila skladbu Valerie od Amy Winehouse nebo co jí vadí na hraní na plesech.

Playlist byl tentokrát žánrovou horskou dráhou, čemuž pomohla právě i Pam. Dostala totiž za úkol vybrat například skladbu, která ji formovala v dětství nebo svůj aktuálně nejoblíbenější track z TikToku. Právě tam má Pam přes 115 tisíc sledujících. „Dala jsem si do videa jak tvořím refrén Stuck In The Cloud a hodně lidí psalo, že se jim to líbí. Kvůli nim jsem to v podstatě dopsala,“ vysvětluje Pam genezi chytlavého singlu, k němuž nechybí ani videoklip se skafandrem, který si sama vyrobila.

Kutilství je evidentně jednou z vášní Pam Rabbit, moderátoři Velkých čísel si od ní ale nechali vysvětlit třeba i Filipem nepochopenou část textu Stuck In The Cloud, ve které zazní fráze „ukážu ti marvel.“ Tu si Filip v hlavě chybě zaměňoval za komisky a univerzum slavného filmového studia. „Mám doma velkou skříň s věcmi na kutění,“ překvapovala dál Pam, která hudební selekci pořadu obohatila o Muddyho Waterse nebo trendujícího tiktokera Vaultboye.

Proč je Pam Rabbit podle Filipa Ventolinem moderního popu? A je pravda, že Ben Cristovao spojuje většinu hostů, kteří do hitové pitevny Radia Wave zavítali? Pusťte si čerstvý díl Velkých čísel!

autor: Filip Černý
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.