Máš nejkrásnější život. A pak se začneš proměňovat skoro ve zrůdu, říká o alopecii zpěvák Jordan Haj

19. červen 2022

Jordan Haj se s celou rodinou ve svých devíti letech přestěhoval z Česka do Izraele kvůli svému otci. Tam žil až do svých osmnácti let, kdy odmaturoval, vrátil se zpět do Česka a šel na DAMU. Školu dostudoval, ale nikdy nedostal diplom.

„Musel jsem si zařídit nostrifikaci, že jsem v Izraeli odmaturoval z jedenácti předmětů. Na úřadě mi pak řekli, že mi dle českých zákonů zbývá asi 150 hodin k vychození střední školy. Sebral jsem si všechny papíry, velmi mile jsem poděkoval a odešel,“ vysvětluje, proč jeho babička nikdy neuvidí diplom z vysoké školy.

U otázky, zda šel někdy na terapii, Jordan otevřeně promluvil o svém problému s alopecií: „Máš nejkrásnější život. A pak se z minuty začneš proměňovat skoro v zrůdu, ta ti přišla zabít toho sebevědomého muže. V tu chvíli to začne pořádně pracovat s psychikou.“ Terapie mu však s odstupem času pomohla. „Vím, že na světě existují horší věci, ale takto psychika funguje,“ dodává Jordan.

Jak vnímá smrt poté, co mu nečekaně zemřel otec? V jakých situacích nejvíce cítí, že se v něm mísí jeho česká a izraelská krev? Jsou pro něj důležité symboly a rituály? A jak se mu pracuje se svou manželkou a zároveň nejlepší kamarádkou Emmou Smetanou? Poslechněte si nový díl Pochlap se zpěvákem Jordanem Hajem.

Spustit audio

Související