Masáž v Echu: V naší hudbě je agrese, ale bez pěstí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Masáž

Za hudbu, která způsobuje trhliny ve spánku, lze s nadsázkou označit to, co tvoří prachatické trio Masáž. Tomu aktuálně vyšel počtem sta kusů limitovaný split s kapelou Massola – jsme „dobří exoti, kteří se k sobě hodí“, říká k tomuto spojení bubeník Čert. Ten spolu s kytaristou Ivanem přišel o nové i dávnější tvorbě hovořit do pátečního Echa.

První dávku divoké a ničím nespoutané hudby Masáž vydala v roce 2015, tehdy u toho byl budějovický (kazetový) label NAAB, tentokrát nahrávku zaštítil – rovněž jihočeský – Magick Disk Musick. A v Pošumaví se Masáž cítí být doma, nejen proto, že má svou základnu v Prachaticích, kde před lety z dávného přátelství Čerta s Ivanem i vzešla.

„Divnej hybrid hardcoru a akustické hudby,“ říká Masáž, má-li své nezvyklé, tu punkem, tu kabaretem načichlé písničky zařadit. A přestože přiznávají, že je jejich hudba „sešívaná nadsázkou“, tvoří a nahrávají ji s maximální pečlivostí. A ačkoliv by se místy mohlo zdát, že posloucháme improvizační uskupení – opak je pravdou, Masáž komponování své hudby věnuje nemálo času a přemýšlení. A cení si svobody, jakou jim nastoupená cesta dává, byť pražádné okovy necítí ani ve svých dalších kapelách, hardcorové legendy Gride nevyjímaje.

Aktuální skladby Masáže potvrzují, že i nervní hudba může nabízet prostor k meditaci a že i v dovádivé hudbě je dostatek místa pro potemnělé podtexty. Masáž svou aktuální nahrávku pokřtí ve společnosti spřízněného dua Massola na komorním festivalu Magick Musick Open Air v Čermné u Sušice.

PLAYLIST:
Masáž – Skladatelská beznaděj
Masáž – Lepanthes
Masáž – Nebere to konce
Massola – Lístek artyčoku je sova
Massola – Iluminované slasti
Massola – Meditace na dubovém listu
Masáž – Masáž I
Masáž – Šedivé listy
Masáž – Opička
Masáž – Kvok!
Masáž – Stíny
Masáž – Masáž II
Masáž – Rytmus buněk