Meizyy: Výhra v talentové soutěži může být past. Všechno krásný, co to přineslo, balancuju stokou

15. červen 2023

Strašnice se v posledních letech staly místem, odkud pocházejí velká rapová jména. Po Prago Union a Smackovi se k nim připojil i teprve sedmnáctiletý Meizyy, který vyhrál soutěž rapových talentů W/RAP. Teprve před pár týdny se přitom odstěhoval od rodičů s tím, že v bytě bude mít studio. V rozhovoru pak přiznává, že šlo vždy jen o záminku, jak vyletět z rodného hnízda.

Jeho rodina je přitom umělecky založená, což na něm zanechalo výraznou stopu. Nejen tím, že se vydal po vzoru bratra studovat uměleckou školu (protože na ní stačilo udělat jen talentové zkoušky), ale i tím, že odmala hrál na klavír a teď může zúročit hudební cítění, které načerpal. „První slovo, které mě napadne, když se řekne Meizyy, je písek, protože to sype jako písek,“ popisuje rapper JPQ v anketě a jen těžko to mohl vystihnout lépe.

Meizyy

Meizyyho rychlopalná flow je na české scéně originál. Sám ví, že pro dlouhodobý úspěch bude muset někdy i zpomalit, ale jak říká: „zpomalit můžu vždycky“. V jeho hudbě promlouvá nespoutanost a energie, která je osvěžující už jen tím, že si na nic nehraje. Dokáže tak zachytit slasti a strasti dospívání, ke kterému patří první lásky, stejně jako pravidelné úprky před policií.

Zmíněnou výhru v soutěži rapových talentů, která mu přinesla například stotisícové views na klipech, Meizyy vnímá pozitivně, ale zároveň jako past. „Jak rychle nahoru, tak rychle dolu, jak se řiká. Věděl jsem, že bude těžký to ustát. Je to balanc mezi stokou a tim krásnym.“

Je Martin Dejdar Meizyyho strýc? Kolik reparátů bude letos dělat? Kdy naposledy koupil své holce kytku? A kterou zaplivanou lavičku má nejradši?

Jaký recept na úspěch má TK27? Které členy Central Gangu poznal Shaka při hromadné bitce? A kde můžete potkat Kata při vykonávání veřejně prospěšných prací? Brrrap ukazuje české rappery v situacích vážných, bizarních i těžko uvěřitelných. Otázky, které míří až do střev, jim pokládá rapový fanoušek Jakub Šíma. Poslouchejte Brrrap na wave.cz/brrrap, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

autor: Jakub Šíma
Spustit audio

Související