Miláčci českých filmařů opět zasahují!

25. listopad 2011

Stává se z toho taková malá milá tradice. Čelisti a ambiciózní české snímky si nerozumí. Začalo to przněním Nevinnosti, pokračovalo něčím proti Nic proti ničemu a končí to zubatým střetem s Vendetou.

Debut Miroslava Ondruše si sice vysloužil řadu pozitivních ohlasů, nám však připadal při nejlepším jako naprostá zbytečnost. S nevyváženým scénářem, nesoudržným režijním pojetím, nevyrovnanými hereckými výkony a s absentujícím dramatickým jádrem. Možná to vypadá, že se pasujeme do role krvavých mstitelů, ale my opravdu moc chceme odcházet z kina spokojení. Jediným problémem tak je, že se to neděje. Anebo to celé vězí v tom, že jsme parta přemoudřelých mudrlantů. Každému dle jeho gusta. Gramotný lidi jsou tak samotný.

To s Válkou bohů došlo k překvapivému smíru. Odpůrce vypracovaných sparťanských těl Vít si tuhle notně pozměněnou antickou historku užil jako velké divadlo se spoustou pěkných kulis a kostýmů. Bůh hromu Daniel na něj sice sesílal jednu pohromu za druhou, ale pozitivní pocit z půtky napomádovaného boha Dia s manekýnem Mickey Rourkem přežil… Asi proto, že z pod hory umělého ledu na něj shlížel šišlavý švihák Slavoj a jeho další filmové perverze. Nebo proto, že Scarlett Johansson krom amatérských fotografií vlastních vnadů hodlá pořídit i film. Nebo proto, že nový Bourne bude úplně jiný než ten původní, ale stejný.

02490766.png

Stejně jako další Čelisti, v nichž se dozvíme, zda Jan Pavel II. hraje v nebi baseball a zda tam konvertoval do 3D.

autoři: Aleš Stuchlý , Vít Schmarc , Daniel Řehák
Spustit audio