Muž v karanténě přeplaval hranice a pandy se věnují erotice. Jsou tu libové zprávy uplynulého týdne

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - panda

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejnadýchanější věnečky ze zpravodajského tácu.

Moderátorky i během nouzového stavu zaujala celá škála kuriozit jak ze světa, tak z české kotliny. Ivanu upoutala zejména zpráva o tom, že v hongkongské zoo se po 10 letech spářily během uzavírky vzácné pandy, zřejmě potřebovaly soukromí k zabřeznutí. Ivana se do jejich situace vžila, protože by to v jejich kůži měla podobně. Takže i pandemie má svou pozitivní stránku, shodly se obě stárnoucí ženy.

Zuzaně se do mozku vpálila informace o tom, že nejvýše žijícím savcem světa není kamzík, ale křeček. Vědci ho objevili ve výšce přes 6000 metrů v jihoamerických Andách. Nyní se vědci budou věnovat otázce, čím se křeček v tak nehostinné nadmořské výšce živí. Ivana vyjádřila závist vůči vědcům, kteří se mohou odborně věnovat takovým fascinujícím jevům na rozdíl od ní.

Tentokrát bohužel chyběla klasická zpráva z Brna, protože tam se v době nouzového stavu opravdu jen šije a pije. Naštěstí však přišla šokující zpráva z Jindřichohradecka. Rakouští policisté totiž zadrželi v Gmündu muže z České republiky, který nedovoleně překročil státní hranici směrem do Rakouska. Muže předali českým kolegům. Ti zjistili, že výtečník státní hranici neoprávněně překročil mimo hraniční přechod tím, že přeplaval řeku. Excentrický muž na vysvětlenou uvedl, že si „potřeboval něco zařídit“. To je argument jak řemen, shodly se moderátorky.

Je mezi souložícími pandami, zlobivým plavcem a křečkem žijícím ve velké nadmořské výšce nějaká tajemná souvislost? Asi ne, ale to nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.