Na 8. ročníku charitativního happeningu Zkruhu se letos vybrala rekordní částka

11. prosinec 2018

„Na programu dnešního dne bylo hned několik věcí. Samozřejmě první slovo mají kérky. Ty probíhaly ve dvou vlnách. Jedna vlna byla ve formě dražby, kdy se dostavili lidé, kteří vyhráli motiv v rámci elektronické aukce. Další lidé prostě jenom přišli a vybrali si symbolický kroužek, který si nechali vytvořit někam na tělo, a přispěli menší částkou,“ říká Petra Hanáčková, jedna z hlavních organizátorů charitativního happeningu Zkruhu, který letos vydělal rekordních 756 975 Kč.

„Peníze přerozdělujeme rodinám, které je využijí ke zvýšení kvality života. Ať už celé rodiny, anebo pouze svých dětí. Vybíráme si jedince, kteří mají nějaké zdravotní nebo mentální postižení, a snažíme se nákupem pomůcek nebo financováním ozdravných pobytů jejich kvalitu života zvýšit,“ pokračuje Hanáčková.

Z charitativního happeningu Zkruhu 2018. Na fotce je Izabelka s tatínkem, která trpí tzv. SMA a je jedna z dětí, kterým směřuje výtěžek

Benefiční akce Zkruhu proběhla 8. prosince v holešovickém multifunkčním prostoru Vnitroblock. Iniciativa, která vznikla před 9 lety, má za sebou osm tetovacích happeningů a od letošního roku nově funguje také jako nadační fond. Organizátoři letos pozvali bezmála 60 domácích i zahraničních umělců, kteří celý sobotní den strávili tetováním svých kruhových motivů pro dobročinné účely.

„Prišiel som z Bratislavy, zo štúdia Wolf Town, pretože sme chceli podporiť túto akciu. Boli sme už minulý rok a je dobré, keď môžeme svojou prácou niekomu pomôcť. Takáto ponuka sa neodmieta,“ vysvětluje slovenský tatér Peco. Pokud se na něčem svou prací jinak velice odlišní umělci shodli, bylo to právě podpoření Zkruhu.

Kromě bzučení tetovacích strojků byl na místě ke slyšení i doprovodný hudební program. V dopoledních hodinách vystoupila patronka letošního ročníku violoncellistka Terezie Kovalová se svými žáky. A ve večerních hodinách pak akci svým vystoupením ukončil Kittchen, hudební dvojice Kalle a DJ IM Cyber.

Jak probíhal 8. ročník charitativního happeningu Zkruhu v holešovickém Vnitroblocku? Kdo se na něm podílel a jestli byl úspěšný, se dozvíte při poslechu celé reportáže z této benefiční akce.

Spustit audio