Na 8. ročníku charitativního happeningu Zkruhu se letos vybrala rekordní částka

11. prosinec 2018

„Na programu dnešního dne bylo hned několik věcí. Samozřejmě první slovo mají kérky. Ty probíhaly ve dvou vlnách. Jedna vlna byla ve formě dražby, kdy se dostavili lidé, kteří vyhráli motiv v rámci elektronické aukce. Další lidé prostě jenom přišli a vybrali si symbolický kroužek, který si nechali vytvořit někam na tělo, a přispěli menší částkou,“ říká Petra Hanáčková, jedna z hlavních organizátorů charitativního happeningu Zkruhu, který letos vydělal rekordních 756 975 Kč.

„Peníze přerozdělujeme rodinám, které je využijí ke zvýšení kvality života. Ať už celé rodiny, anebo pouze svých dětí. Vybíráme si jedince, kteří mají nějaké zdravotní nebo mentální postižení, a snažíme se nákupem pomůcek nebo financováním ozdravných pobytů jejich kvalitu života zvýšit,“ pokračuje Hanáčková.

Z charitativního happeningu Zkruhu 2018. Na fotce je Izabelka s tatínkem, která trpí tzv. SMA a je jedna z dětí, kterým směřuje výtěžek

Benefiční akce Zkruhu proběhla 8. prosince v holešovickém multifunkčním prostoru Vnitroblock. Iniciativa, která vznikla před 9 lety, má za sebou osm tetovacích happeningů a od letošního roku nově funguje také jako nadační fond. Organizátoři letos pozvali bezmála 60 domácích i zahraničních umělců, kteří celý sobotní den strávili tetováním svých kruhových motivů pro dobročinné účely.

„Prišiel som z Bratislavy, zo štúdia Wolf Town, pretože sme chceli podporiť túto akciu. Boli sme už minulý rok a je dobré, keď môžeme svojou prácou niekomu pomôcť. Takáto ponuka sa neodmieta,“ vysvětluje slovenský tatér Peco. Pokud se na něčem svou prací jinak velice odlišní umělci shodli, bylo to právě podpoření Zkruhu.

Kromě bzučení tetovacích strojků byl na místě ke slyšení i doprovodný hudební program. V dopoledních hodinách vystoupila patronka letošního ročníku violoncellistka Terezie Kovalová se svými žáky. A ve večerních hodinách pak akci svým vystoupením ukončil Kittchen, hudební dvojice Kalle a DJ IM Cyber.

Jak probíhal 8. ročník charitativního happeningu Zkruhu v holešovickém Vnitroblocku? Kdo se na něm podílel a jestli byl úspěšný, se dozvíte při poslechu celé reportáže z této benefiční akce.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.