Napodruhé výrazně lepší! Reality show The Circle má i po roce s koronavirem co nabídnout

17. květen 2021

Streamovací gigant Netflix nabídl divákům druhou řadu netradiční „vilové“ reality show The Circle. Soutěžící se v ní nevidí a komunikují spolu jen přes stejnojmennou sociální síť. Mohou tak o sobě lhát nebo být doslova, kým chtějí, a v závěru třeba vyhrát i sto tisíc dolarů. Proč je druhá řada americké franšízy lepší než ta předchozí, se dozvíte v novém dílu, kde ji hodnotíme společně s moderátorem Filipem Titlbachem.

Tým producentů i tentokrát vybral snadno srozumitelné archetypy, což se týkalo jak soutěžících, kteří v The Circle vystupovali za sebe, tak i těch, co do hry vstoupili s falešnou identitou (kterou odhalili až poté, co byli vyloučeni nebo se dostali do finálové pětice). Výjimkou a poměrně těžko uchopitelnou postavou byl smyšlený senzibil a Santa Klaus na volný úvazek John.

Podobný bizár by v dalších řadách ocenili jak Šimon, tak Filip, podle kterého by to pomohlo i divákům si každou řadu lépe zapamatovat. Soutěžící z první řady si totiž zpětně vybaví jen velmi těžko.

Čtěte také

V soutěži se podobně podivně objevil i Lance Bass, člen kapely NSync, i když možná trochu jinak, než bychom očekávali – přestrojila se za něj jeho osobní asistentka, která se o něj stará už řadu let. I přes její znalost popového idola se však ukázalo, že vžít se do cizí osobnosti je v této soutěži možná až příliš náročné.

Nejvýraznější postavou byla bezesporu Chloe Veitch, kterou můžete znát z další známé netflixovské série Too Hot To Handle. Našla si partnera aspoň v The Circle? A proč by měla mít vlastní show? Poslechněte si nový díl popkulturního pořadu Kompot.

Jaké strategie se vyplatily nejvíce? Který soutěžící je propojený rodinnými vazbami se soutěžícími z předchozí řady? A kdo zvítězil? Další spoilery, stejně jako odpovědi na tyto otázky, naleznete v novém díle Kompotu.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.