Natočim klip a ty v něm nebudeš! Startéru dominuje alternativní rap v podání Hihihahaholky

6. únor 2024

Martin se hodil marod, zastoupila ho ale porotkyně Tereza Odehnalová, která dorazila v mimořádné formě. Jedna ze soutěžních skladeb jí přivodila akutní hyperglykémii, jiná prý zní jako rozchod s hodným člověkem a další by údajně mohla ubrat na expresivnosti. To zas bylo!

„Ahoj, já jsem ten od Bena Cristovaa,“ přišlo nám od hudebníka a producenta Adama Albrechta za kapelu Fields Of Grain, která si za dobu své existence prošla mnohými změnami. Třeba ještě v roce 2020 v ní zpívala zpěvačka, to je teď jinak. Novinka Losing Ground je první vlaštovkou obměněné sestavy, a evidentně také předznamenáním elektropopovějšího přístupu. Celkem to hraje!

Vokál Petry Kmoníčkové zazněl v jedné epizodě hned ve dvou soutěžních skladbách, to snad nemá precedens! Na novinku A Friend Loves You Till The End s macatou stopáží si ji přizval Štěpán Bucher alias Skerry Close. Filip se nemohl ubránit pocitu, že poslouchá pětiminutové outro, ale je hezké, že mladá hudební scéna v Hradci Králové drží při sobě.

Poslechněte si celý díl Startéru, doražte 15. dubna na Startér Showcase v Kasárnách Karlín, pošlete nám svůj song na starter@rozhlas.cz a hlasujte pro své favority*ky na wave.cz/starter.

autoři: Filip Černý , Tereza Odehnalová
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.