Jak spálit mosty? Jedna možnost je odstěhovat se na Šumavu a makat v sauně

8. červenec 2026

Do pořadu Buchty tentokrát přišla Klára, která je původně malířkou a bydlela v Praze, pak se ale rozhodla udělat masivní změnu a odstěhovala se na Šumavu do minivesničky, kde se stala se provozní sauny v městečku.

Buchty zajímalo, jak došlo k tak drastické změně v Klářině životě. Klára mluvila o tom, že v Praze bydlela ve spolubydlení s modelkou a squatterem a mnoha jinými lidmi a pak jí přecvaklo a udělala radikální řez.Teď bydlí v Kundraticích s manželem a synem a u chaloupky mají smrdutý rybník. Společnost a kultura jí ale nechybí, lidí si užije v práci.

Ivanku zajímalo, jak rychle se někdo může upéct v sauně, když omdlí a zda se v sauně u Kláry dejí nějaké nepatřičnosti - to druhé hostka nevyvrátila. Klára ještě povyprávěla, proč už není malířkou a proč si pouští dokola stejné filmy - a pak se mohlo jít pomalu domů.

Chtěli byste také vědět, jaké je to, když se člověk odstěhuje z Prahy na samotu? Poslechněte si aktuální díl Buchet a třeba se vám to zadaří.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.