NOVINKY: Mount Kimbie, Feist & Jarvis, Pacino, Anakver a další kvéry

12. duben 2017
03035415.jpeg

Jaro je tzv. v lidském rozpuku, kanadská písničkářka Feist ale na svém novém singlu s hostujícím Jarvisem Cockerem přitvrdila hodně zimním stylem. Její nový track putuje společně s devítkou dalších skladeb do našich novinek. V nich vítáme třeba i zpěvačku (a naši zprávařku) Anna Ribanskou aka Anakver, osmdesátkovou synthpopovou revivalistku Nite Jewel, nový objev na scéně londýnského indie rocku Mariku Hackman nebo Mount Kimbie. Ti na novém singlu znovu obnovili dávnou spolupráci s Jamesem Blakem a výsledek stojí za to. Buďte už konečně hodní.

Anakver – Phoenix
Credits: Anna Ribanská
Label: self-released

Zpěvačka, naše kolegyně a zprávařka Radia Wave Anna Ribanská pokřtí už ve středu 12. dubna ve smíchovském klubu Futurum album Rewind Forward, které vychází pod hlavičkou projektu Anakver. Desku plnou temných syntezátorových ploch a kytar produkoval Boris Carloff a na zmíněném křtu se objeví třeba i zpěvačka Charlie One z Ohm Square. My si z alba, které si můžete už teď celé poslechnout na Soundcloudu, nasazujeme skladbu Phoenix.

RAC – This Song ft. Rostam
Credits: Andre Allen Anjos, Rostam Batmanglij
Label: Counter Records

Andre Allen Anjos alias RAC je portugalský producent, který se na elektronické scéně pohybuje už deset let. Na léto chystá nové album pro Counter Records a prvním singlem je skladba This Song. Hostuje v něm Rostam - odpadlík od Vampire Weekend, pro něhož je to první nahrávka od povedené loňské kolaborace s Hamiltonem Leithauserem. Rostam aktuálně slaví úspěchy díky soundtracku k mysterióznímu televiznímu seriálu The OA.

Nite Jewel – The Answer
Credits: Ramona Gonzalez
Label: Gloriette Records

Nite Jewel

Pokud má člověk chuť na nefalšovaný osmdesátkový synthpop, může se bez velkého přemýšlení zastavit u zpěvačky a producentky Ramony Gonzalez, která vystupuje jako Nite Jewel. Pravidelnou dávku 80s elektroniky servíruje fanouškům už skoro deset let a ani její aktuální singl The Answer nenaznačuje, že by měla v plánu svůj zamilovaný sound nějak výrazně měnit. Už druhý singl z chystané květnové desky Real High zní jako hodně příjemný eskapistický teleport do doby před třemi dekádami.

Marika Hackman – My Lover Cindy
Credits: Marika Hackman
Label: Sub Pop

Londýnská písničkářka Marika Hackman, která momentálně propaguje svoje chystané album I’m Not Your Man u prestižního Sub Popu, jde v podobných kolejích jako její americké kolegyně Frankie Cosmos nebo Snail Mail. Kromě odlehčeného a melodického kytarového zvuku sází hlavně na upřímné texty o vztazích - leitmotivem singlu My Lover Cindy je ostatně přiznání, že opravdové emoce jí v partnerství vydrží jenom několik týdnů. Napsáno životem.

Mount Kimbie – We Go Home Together ft. James Blake
Credits: Kai Campos, Dom Maker, James Blake
Label: Warp Records

O londýnské dvojici Mount Kimbie nebylo dlouho slyšet - jejich poslední album Cold Spring Fault Less Youth vyšlo v květnu 2013 a od té doby udělali jen několik remixů. Ticho po čtyřech letech prolamuje singl We Go Home Together, v němž hostuje James Blake, častý spolupracovník Mount Kimbie. Singl We Go Home Together zatím duo vydalo bez dalších informací, ale dá se očekávat, že nová deska už je na spadnutí. Jisté je jenom to, že vyjde znovu na značce Warp.

Pacino – Schody
Credits: Radomír Szajter, Tomáš Veliký, Jakub Lasota
Label: Stoned To Death

Syrovou (středně) devadesátkovou punkovou kapelu Pacino už jsme v našem playlistu přivítali dvakrát, jejich nový split s kapelou Rutka Laskier je tedy třetím zářezem do rotace Radia Wave. Z releasu, který vyšel na labelu Stoned To Death, vybíráme skladbu Schody. Celé čtyřskladbové EP je k poslechu na Bandcampu a jak je u Stoned To Death zvykem, vyšlo samozřejmě i na kazetě.

Lil Uzi Vert – XO Tour Llif3
Credits: Symere Woods, Bryan Lamar Simmons
Label: Generation Now / Atlantic

Trapová hvězdička Lil Uzi Vert si díky hostování v hitu Bad and Boujee od atlantských Migos užila mainstreamovou slávu. Nová skladba XO Tour Llif3 zveřejněná nejprve na Soundcloudu už stihla doputovat do první padesátky amerického žebříčku a také zrodit taneční mem Lil Uzi Challenge. Jestli virál dostane skladbu na vrchol amerického žebříčku, jako se to povedlo se zmíněným hitem Migos, ještě uvidíme. Jen dodejme, že skladbu produkoval atlantský TM88 z 808 Mafia a ta propaguje Uziho chystané album Luv is Rage 2.

Feist – Century ft. Jarvis Cocker
Credits: Leslie Feist, Jarvis Cocker
Label: Polydor

Na nové album kanadské písničkářky Feist se čekalo šest let, soudě podle prvních singlů ale rozhodně nepůjde o přeprodukovanou nahrávku. Naopak - skladba Century svojí syrovostí připomíná spíš pozdní PJ Harvey. Na závěr navíc skrývá překvapení v podobě klasického monologu ex-frontmana Pulp Jarvise Cockera, který se zamýšlí nad plynutím času. Celé album nazvané Pleasure vyjde na konci dubna a evidentně to bude opravdu příjemný pití.

Thea & The Wild – Dark Horse
Credits: Thea Glenton Raknes
Label: Propeller Recordings

Feist

Od vydání debutové desky Strangers And Lovers uběhly už tři roky a norská zpěvačka Thea Glenton Raknes, vystupující jako Thea & The Wild, se za tu dobu docela změnila. Z melodického kytarového pop rocku přesedlala na minimalistický perkusivní elektro pop, kterému vévodí její vokál. Alespoň takhle zní úvodní singl Dark Horse upoutávající na zatím bezejmennou druhou nahrávku. Víme jenom to, že by deska měla vyjít ještě letos.

Arca – Desafío
Credits: Alejandro Ghersi
Label: XL Recordings

Na třetí (a dosud nejosobnější) desku venezuelského producenta Arcy se zatím po celém světě snáší jenom chvála a pozadu nezůstáváme ani my. Album, které momentálně probíráme v rámci rubriky deska týdne, je podle mnohých Arcovým nejvýraznějším opusem. Z desky zaplněné emočně nabitým zpěvem a kosmickou produkcí už si hrajeme skladbu Anoche, teď k ní přidáváme track Desafío nově opatřený klipem z dílny tradičního Arcova společného Jessyho Kandy.

Další články autora