O milencích a vrazích. Streamujte exkluzivně nové album Kalle

30. říjen 2017

Táborská dvojice Kalle se po třech letech vrací s novou deskou. Jejich skromný kazetový debut Live from the Room, který nahráli v obýváku, způsobil na české hudební scéně velký rozruch. Aktuální nahrávka Saffron Hills vychází první listopadový týden u labelu Day After Records. 

Veronika Buriánková a David Zeman ji nahráli doma na magnetofonový pás – je to výrazem tvrdohlavosti, nostalgie i intimity, která skvěle vystihuje jejich hudbu. Nyní máte možnost slyšet album s předstihem prostřednictvím Radia Wave.

„Deska je nahraná doma na pás, jak si myslíme, že to Kalle sluší. Tentokrát na o něco lepší než ten kazetovej jako posledně,“ oznámilo duo v říjnu na sociálních sítích v den, kdy slavili významné výročí. „Dneska je to přesně deset let, co jsme spolu. Hudebně i jinak.“ A je to příznačný moment i pro vydání druhého alba, dárek dali sami sobě i posluchačům. Najdeme v něm zabalených devět skladeb, nahraných na elektrickou kytaru s několika efekty, na desce Saffron Hills je slyšet také bicí automat, ale i akustická kytara. Vystačit si s málem, to je pro Kalle osvědčená formule.

Kazeťákový šum Kalle z obýváku a temné ukolébavky Nod Nod

03153991.jpeg

Začátkem května vydalo táborské duo Kalle svoji debutovou kazetu Live from the Room, která je manifestem jednoduchosti a tvrdohlavosti. Poslední zmíněnou vlastnost sdílí i se zkušebnou s jindřichohradeckými Five Seconds to Leave. Z jejich společného jamování vznikli Nod Nod, kde smysl pro atmosféričnost „Sekund“ doplnila další kytara a nenahraditelná zpěvačka. Přestože se o kapele dlouho mluvilo i bez releasu, k vydání eponymní desky se dostali až teď.

V popředí je samozřejmě osobitý hlas Veroniky Buriánkové, který barvou připomíná chvíli Beth Gibbons a chvíli Julie Christmas z Made Out of Babies nebo Battle of Mice. Z hudby je znovu cítit nezlomná důvěra jeden v druhého, autentický zvuk. Triphop střihu Portishead ustoupil do pozadí, přesto se v druhé polovině alba přihlásí o slovo. V temných písních, pojmenovaných Shadows, Forgiven nebo Leaving, se ozývá caveovská poetika o milencích a vrazích. A slyšet tu je také emo britských The xx. Přesvědčte se sami.

autor: Radio Wave
Spustit audio