Od té doby, co dělám hlouposti, jsem na světě spokojenější, říká paddleboardistka Monika Klemšová
„Většina praštěných nápadů mi v životě vyšla. A nic by se nemělo odkládat.“ Tím se řídí úřednice a paddleboardistka Monika Klemšová. Má za sebou tisíce upádlovaných kilometrů i tři skandinávské expedice.
Monika, která se v dětství nikdy nevěnovala vodáctví, se ve zralém věku, jak sama říká, seznámila s paddleboardingem. Na nafukovacím prkně, na kterém se pádluje vestoje, vyráží na expedice. „Zjistila jsem, že pádlovat můžu až do zblbnutí. Dny, týdny, měsíce,“ říká v cestovatelském magazínu Radia Wave.
Taky se můžu sbalit a odplout do moře!
Sympatická paddleboardistka ke každé své expedici přistupuje, jako by měla být poslední. A i díky tomu si je dokáže naplno vychutnávat. „Jednou v práci mě naštvali, tak jsem si řekla, že se taky můžu sbalit a odplout do moře,“ říká o svých prvních zahraničních expedičních zážitcích s úsměvem. Vydala se po Nise do Odry a do moře málem doplula.
Na paddleboardu ze Stockholmu do Helsinek?!?
Pak ji zlákal evropský sever, o kterém mluví s láskou, a pádlování na moři i na sladké vodě. Největším švédským jezerem, a zároveň třetím evropským, je Vänern. Tam vyrazila poprvé. Stejně jako na západní i východní pobřeží Skandinávie, kam se vydala v následujících letech. Její zatím poslední expediční akcí je náročná přeplavba ze Stockholmu do Helsinek.
Jak se na paddleboard balí expediční výbava? Jak se s paddleboardem stopuje? A jaké to je na něm plout mezi tuleně? Poslechněte si kompletní nový díl cestovatelské Casablanky!
Související
-
Pádlování v kanadské Arktidě! Cestovatel Milan Pachlopník líčí nejlepší a nezdravější divočinu světa
Vodák a cestovatel Milan Pachlopník si zamiloval severozápadní teritoria Kanady a arktickou tundru.
-
Kniha legend na Altaji. Jakub Šedivý jako první splul velkou trojku postsovětských řek
Po náročných pádlerských expedicích v Nepálu, Kyrgyzstánu, Indii nebo na Borneu se český vodák Jakub „Kajman“ Šedivý vydal s ryze českou sestavou na Altaj.