Ordinujeme zašmudlanou deathovou injekci. Přehled zahraničních novinek na DIY scéně

14. duben 2023

Příroda pučí a stejně svěže se to skví i na zahrádce zahraniční nezávislé scény. A protože od posledních novinek uplynulo pár měsíců, moderátorstvo Špíny se rozhodlo jarní úrodu náležitě protřídit.

Aktuálnímu sběru novinek dominovaly po delší době víceméně pouze kytary a hutnější, těžká atmosféra. Ponořili jsme se do bahenní lázně spolu s Primitive Man a jednočlenným projektem Crawl. Za tím stojí Michael Enge, který v současnosti hraje v živé sestavě legendárních Boris. 

Podívali jsme se taky opět do Maďarska, vyhnuli se Budapešti obloukem a navštívili rovnou městečko Szombathely, odkud pochází post-punkoví Hallot Kígyók, jejichž novinka se objevila na labelu Szégyen kazetták. 

Co se děje u našeho oblíbeného boloňského labelu Avant!Records? Kdo ve svých klipech nejvíc a nejintenzivněji cvičí? Který disbeat se podle nás vyvedl? Jak zní duše posedlé heavíkem? A kdo má v sobě atmosféru kapely Sweeping Promises? Poslechněte si celou novinkovou Špínu ze záznamu!

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.